„Veterináři navrhli obci s rozšířenou působností (město Vizovice) pro psa zajištění náhradní péči. Dnes došlo za účasti veterinárních inspektorů a zástupců obce k odebrání psa,“ informoval v pátek mluvčí SVS Petr Vorlíček.

Majitel psa odmítl s inspektory spolupracovat

V době kontroly veterinářů neměl pes k dispozici vodu, protože v nádobě kvůli mrazu zmrzla.

„V kotci neměl pes navíc ani boudu, kde by měl možnost odpočinku na suchém a čistém místě. Na místě se nacházelo větší množství různě starých neodklizených výkalů a navíc byl celý povrch pokryt vrstvou zmrzlého sněhu a ledu, což znemožňovalo psovi udržet alespoň přiměřený tepelný komfort,“ popsal mluvčí.

Zdravotní a výživný stav psa mohli veterinární inspektoři zhodnotit jen vizuálně, protože chovatel odmítal s veterinárními inspektory spolupracovat.

„Výživný stav psa zhodnotili inspektoři jako podvýživu. Zdravotní stav jako zhoršený, pes měl výtok z obou očí a lehce kulhal na pravou zadní nohu. Měl neupravenou, výrazně zplstnatělou srst, především na zadních končetinách, vypadávající na různých místech, na všech končetinách měl přerostlé drápy,“ sdělil Petr Vorlíček.

Podmínky chovu veterinární inspektoři tak vyhodnotili jako týrání zvířete. „Proto obec s rozšířenou působností povede následně s chovatelem správní řízení o pokutě za porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání,“ uzavřel mluvčí.

MOHLO BY VÁS ZAUJMOUT: Noemova archa na Pustevnách. Na ledové sochy použili řezbáři přes 40 tun ledu

Ledové sochy na Pustevnách, 12. ledna 2024. | Video: Dominik Pohludka