Důvěřivý muž narazil v létě na internetu na reklamu lákající na výhodné investice. „Protože měl o zhodnocení finančních prostředků zájem, vyplnil v dotazníku email a telefonní číslo, načež se mu ozval investiční poradce,“ přiblížila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Na výzvu „finančníka“ si muž do svého počítače nainstaloval program umožňující vzdálený přístup do zařízení. Údajnému poradci poslal také kopii svého občanského průkazu kvůli vyhotovení smlouvy o odkoupení bitcoinu a postupně začal investovat v zahraniční měně.

Jakmile měl na účtu 50 tisíc dolarů, požádal o vyplacení 41 tisíc dolarů. Musel však nejprve uhradit několik tisíc euro za různé poplatky. Zhodnocení peněz se ovšem nedočkal. Údajný investiční poradce s ním přestal komunikovat.

V listopadu přišla muži výzva z jeho banky, aby se do finančního ústavu dostavil kvůli nestandardním pohybům na bankovním účtu, který mu zablokovali. „Na základě této výzvy přišel celý svůj pokus o investování oznámit na policii,“ doplnila Kozumplíková.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY: