Jednalo se o jednadvacetiletého L. G. ze Zlína, který byl včera zadržen na severu Moravy.

Mladík si v pondělí 19. listopadu ve čtyři odpoledne nejprve vyhlédl Českou spořitelnu v Otrokovicích. „Odtud se mu však nepodařilo nic odnést,“ připomněla zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Od prvního nezdaru se lupič nenechal odradit a za hodinu nato přepadl Komerční banku ve Zlíně. „Pod pohrůžkou násilí donutil pokladní vydat vysokou finanční hotovost. Jednalo se o několik desítek až set tisíc korun,“ podotkla mluvčí.

Policisté navíc zjistili, že mladík byl ještě před tímto činem i v její pobočce v Malenovicích. Tam asi půl hodiny čekal na svou příležitost, ale nakonec odešel bez toho, že by se o něco pokusil.

Podobu pachatele naštěstí zachytily bezpečnostní kamery Komerční banky, kterou policisté poskytli médiím. Na základě zveřejnění jeho portrétu ho tak policisté zakrátko dopadli. „V úterý 20. listopadu odpoledne se nám přihlásil důležitý svědek, že v pachateli loupežného přepadení poznal jednadvacetiletého mladíka. Policisté po něm ihned vyhlásili pátrání,“ sdělila Bartíková.

Lupiče zadrželi kriminalisté ve středu 21. listopadu dopoledne ve spolupráci se severomoravskými policisty a převezli ho do Zlína k výslechu.

„Za loupežné přepadení mu teď hrozí až desetileté vězení,“ podotkla mluvčí.

Přečtěte si také:

Hledá se lupič