Šestadvacetiletý muž totiž ve svém mercedesu převážel větší množství drog. „Řidič měl v autě asi dvě stě dávek pervitinu, navíc byl pod vlevem marihuany,“ upřesnil mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Policejní hlídka tmavý mercedes zastavila ve Vinohradské ulici. Řidič předložil všechny doklady kromě řidičského průkazu. „Ten neměl, protože má do podzimu roku 2013 vysloven zákaz řízení. Následná dechová zkouška na alkohol byla sice negativní, zkouška na drogy ale prokázala přímo na silnici přítomnost marihuany v jeho těle,“ uvedl Mergental.

Muž putoval do policejní cely, a jelikož vzniklo podezření, že se v autě mohou nacházet drogy, byli přivolaní kriminalisté specializující se na drogovou kriminalitu. Při důsledném prohledání nenašli marihuanu, ale více než dvacet gramů pervitinu. „Část byla v injekční stříkačce, další část byla zabalená v papíru s přehledem bodovaných přestupků v dopravě a největší množství se nacházelo v obálce s razítkem uherskohradišťské policie, v níž muži zřejmě dříve přišlo předvolání k výslechu,“ prozradil zajímavost policejní mluvčí s tím, že zajištěná droga měla hodnotu okolo dvaceti tisíc korun.

Kriminalisté šestadvacetiletému muži sdělili obvinění ze spáchání trestného činu neoprávněné přechovávání omamné a psychotropní látky, za což mu v jeho případě hrozí až pět let vězení. Obviněný muž z Uherskohradišťska byl už na začátku letošního března kriminalisty stíhán za nedovolenou výrobu drog. Navíc si vysloužil dvě obvinění ze spáchání trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí, kterých se dopustil při úterní noční jízdě a předtím ještě v polovině března, kdy se svým autem ujížděl policistům. „Kriminalisté podali podnět k návrhu na jeho vazební stíhaní, který v páchání trestných činů pokračoval,“ uzavřel Mergental.