Ve čtvrtek sdělili tomuto mladíkovi hradišťští kriminalisté podezření ze spáchání trestného činu podvodu. Celková jím způsobená škoda činí dvaatřicet tisíc korun.

Mladík ze Zlínska, který v posledních měsících potuloval na Uherskobrodsku, se před koncem loňského roku vydal po obchodech v Uherském Brodě. Vymyslel si, že zastupuje basketbalový klub a že chce nakoupit nějaké zboží jako odměny pro sportovce. „V jedné prodejně si například vybral sportovní soupravu, šusťákovou bundu, trička, různé botasky a ponožky. Prodejcům předložil občanský průkaz spolu se živnostenským oprávněním a nechal si vystavit fakturu, kterou slíbil zaplatit,“ informoval policejní mluvčí v Uherském Hradišti Aleš Mergental. Vzhledem k jeho finanční situaci a platební neschopnosti musel ale vědět, že nebude schopný fakturu uhradit. Do konce roku obešel ještě další tři prodejny. V jedné mu zboží nakonec na fakturu nevydali, ale z ostatních si odnesl mobilní telefony nebo cestovní tašku. Po několika týdnech od nezaplacení faktur začali poškození obchodníci kontaktovat policii s podezřením na podvod.

Podezřelý pobýval od začátku roku několik dní v různých hotelech v Kroměříži. Za ubytování neplatil, vše si nechal opět psát na fakturu, kterou opět nezaplatil. „Zavítal také do jedné restaurace, jejímž pracovníkům namluvil, že chce na zkoušku udělat rauty. Odebral si v rozmezí šesti dní balená jídla v hodnotě přesahující pět tisíc korun,“ uvedl Aleš Mergental. Takto postupoval ještě v další restauraci a na ubytování vystřídal tři hotely. Na případech začali pracovat kroměřížští kriminalisté, kteří k podvodníkovým skutkům začali sbírat jednotlivé důkazy a při vyšetřování se spojili s hradišťskými kolegy.

Ve čtvrtek si dvaadvacetiletý muž vyslechl podezření ze spáchání trestného činu podvodu a ze zákona mu tedy hrozí až dva roky vězení. Z celkově způsobené škody dvaatřiceti tisíc korun mladík dosud nic neuhradil. Odebrané jídlo i oblečení muž údajně prodal a utržené peníze utratil.