„Po druhé hodině v noci jsme přijali oznámení o muži, který na chodbě jen tak vystříkal práškový hasicí přístroj a poničil rám balkonových dveří. Přivolaná hlídka před domem zajistila šestatřicetiletého muže, u něhož test na drogy prokázal, že je pod vlivem pervitinu," informoval mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Tím však nepříjemnosti neskončily. Po převozu na policejní oddělení začal šestatřicetiletý muž vykřikovat velmi neslušné nadávky a lomcoval s mříží. Policisté jej několikrát vyzvali, ať svého jednání zanechá, on ale naopak své jednání ještě vystupňoval.

„Když policisté otevřeli dveře, pokusil se mezi dvěma z nich proskočit. To se mu nepodařilo, začal ale klást aktivní odpor. Při následném zákroku agresivní muž kousl do ruky jednoho z policistů, sám přitom utrpěl pohmoždění nosu," popsal potyčku Aleš Mergental.

Hlídka přivolala záchrannou službu, aby zraněného muže ošetřila a uklidnila. Ten ovšem odmítal jakoukoliv spolupráci se záchranáři a později i v nemocnici, kam byl převezen. Při vyšetření museli policisté znovu použít donucovací prostředky, aby muže zajistili a lékaři jej mohli ošetřit a poskytnout uklidňující lék. Šestatřicetiletý muž zůstal v nemocnici, kde byl po celou dobu hospitalizace střežen policistou.

„Až byl odpoledne ve stavu schopném převozu, byl za asistence dvou policistů převezen sanitou do psychiatrické léčebny v Kroměříži," doplnil mluvčí.

Policisté prozatím celou událost prošetřují jako přestupek proti majetku a proti veřejnému pořádku. Není však vyloučeno, že věc bude překvalifikována jako spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě, za což zákon ukládá až čtyřleté vězení. (ms)