K tomu se ještě před jízdou posilnil notnou dávkou alkoholu. Naštěstí jel po cyklostezce a nemotal se nikde autům pod kola. „Když najel na zmrazek na cyklostezce, spadl s kolem na zem. Na hlavě si způsobil tržnou ránu, s níž byl záchrannou službou převezen do nemocnice. Policisté mu v dechu naměřili 2,69 promile. Starší muž tak může počítat s pokutou od pětadvaceti do padesáti tisíc korun," informoval policejní mluvčí v Uherském Hradišti Aleš Mergental.

Mezi opilé řidiče, jejichž řada se oproti prvnímu lednovému týdnu notně rozrostla, patří také jednapadesátiletý muž, kterého zastavila hlídka strážců zákona v noci na neděli v Kunovicích. „Řidič seděl za volantem osobního peugeotu i přesto, že měl v dechu 1,86 promile alkoholu. Policisté jej na místě zadrželi a eskortovali na policejní oddělení, kde s ním začali řešit podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten mu hrozí až roční pobyt ve vězení a zákaz řízení až na deset let," upozornil Aleš Mergental.

Tím, kdo byl přistižen při řízení auta pod vlivem drogy, je jednatřicetiletá žena ze Starého Města. Než ale policisté zjistili, o koho se jedná, trvalo jim to nějakou chvíli. „Když ji policejní hlídka ve Starém Městě vyzvala k předložení dokladů, žena policistům nic nedala. Následně uváděla různá jména a data narození, která jí měla patřit. Ovšem ani jedno nebylo její. A tak proto, že si žena nepamatovala ani jak se jmenuje, policisté ji předvedli na policejní oddělení. Tam se následně zjistila její pravá totožnost a stejně tak i to, že je pod vlivem amfetaminu," uvedl policejní mluvčí. Jednatřicetiletá žena je prozatím podezřelá ze spáchání přestupku, za nějž může očekávat pokutu až dvacet tisíc korun a až roční zákaz řízení.