Bylo krátce po páté hodině ráno, když žena v Uherském Brodě přešla lávku vedoucí na vlakové nádraží. Když se rozhlédla, kromě dvou mužů na nádraží nikdo nebyl, proto zůstala stát na schodišti lávky.

Během čekání na vlak si všimla, že jeden z mužů odešel. Druhý se vydal směrem k lávce. Po schodišti prošel kolem ní až na lávku. Tam se otočil a rychlým krokem scházel zpět.

„Když ji míjel, chytil její kabelku, kterou měla zavěšenou na rameni a snažil se ji ženě vytrhnout. Ta ale duchapřítomně kabelku chytila oběma rukama a chvíli se o ni s mužem přetahovala,“ popsala začátek události hradišťská policejní mluvčí Milena Šabatová.

Dodala, že ale muž udělal něco, s čím žena nepočítala. Levou rukou ji udeřil do obličeje tak silně, až spadla na zem. Zloděj se nakonec kabelky zmocnil. Nedaleko schodiště ji vysypal a jediné, co ho zajímalo, byla peněženka, ze které si vzal finanční hotovost.

Vystrašená a zraněná žena zavolala svému známému, který pro ni přijel a vzápětí ji odvezl na policii, kde celou událost oznámila.

Podle popisu se jedná o muže ve věku kolem třiceti let, vysoký asi 180 centimetrů. Muž má protáhlý obličej, krátké tmavé vlasy. Na sobě měl oblečenou bílou mikinu s kapucí a výrazným nápisem na zádech v úrovni ramen a tmavou kšiltovku.

„Žádáme veřejnost o pomoc při pátrání po totožnosti muže. Své poznatky nám mohou sdělit na kterékoliv policejní služebně nebo na lince 158,“ požádala Milena Šabatová.