„Ze začátku si psali o běžných věcech a poznávali se. Žena se do muže postupně zamilovala, čehož dotyčný následně využil. Svěřil se jí, že v zemi kde pracuje, nefungují banky a svoji několikaměsíční výplatu nechce mít u sebe. Proto ji požádal, zda by jí peníze nemohl poslat poštou v balíčku. Žena okouzlena mužem a láskou na návrh kývla,“ popsala příběh mluvčí uherskohradišťských policistů Milena Šabatová.

Mělo to však jeden háček. Musela zaplatit za přepravu. Poté ještě podle Mileny Šabatové zaplatila za clo, pojištění, licence, vyplacení z armády, ale také za uhrazení jeho letenky do ČR. A tak těch pomyslných háčků neustále přibývalo. Vždy ji ujistil, že  jí veškeré peníze vrátí.

„Zamilovaná žena tak stále posílala peníze a netrpělivě čekala na setkání. Nejenže vyčerpala své účty, ale také si peníze půjčila. Až na popud svých blízkých oznámila na policii, že se zřejmě stala obětí podvodníka. Částka, kterou do své virtuální lásky vložila, se vyšplhala na neuvěřitelné čtyři miliony,“ uvedla policejní mluvčí. Případem se nyní zabývají vyšetřovatelé z oddělení hospodářské kriminality. Podvodníkovi hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

„Podobně dopadla další žena z Uherskohradišťska. Ji také okouzlil údajný americký lékař sloužící v Sýrii. Žena si kvůli němu dokonce sjednala bankovní úvěr. Podvodník ji tak připravil o sto padesát tisíc korun.

„Opakovaně proto varujeme jak ženy, tak i muže před těmito praktikami podvodníků. Nedůvěřujte cizím lidem a buďte více opatrní. Nikdy neposílejte peníze někomu, koho znáte pouze z virtuálního světa,“ dodala Milena Šabatová.