„Na linku 158 zavolal řidič, který místem projížděl s tím, že v protisměru potkal auto, které mělo zhasnutá světla a kličkovalo mezi pruhy,“ informoval uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental. Na místo proto okamžitě vyjela hlídka hradišťských policistů. „Strážci zákona našli popsané auto stát uprostřed světelné křižovatky ulic Malinovského a Solná cesta. Vyzvali řidičku, aby vypnula motor a vystoupila z auta.

Místo toho, žena v autě zesílila hudbu z autorádia a začala na sedadle tancovat. Vzápětí naznačila, že se pokusí se svým BMW odjet,“ popsal Mergental.

Policisté zavolali další hlídku, která s druhým autem jejímu odjezdu zabránila. Řidička stále odmítala uposlechnout opakované výzvy policistů, aby vystoupila. Přestala tancovat, vypnula motor, zavřela oči a začala předstírat spánek. Policisté na místo zavolali záchrannou službu a hasiče. Po jejich příjezdu žena otevřela oči a znovu pustila nahlas rádio a začala v autě opět tancovat. Na výzvy policistů nereagovala, jen se jim vysmívala.

„Strážci zákona spolu s hasiči stáhli na škvíru okno jejího BMW a stříkli dovnitř slzotvorný plyn. Po minutě žena odemkla a otevřela dveře auta,“ řekl Mergental. Zdravotníci řidičku ošetřil, avšak dechové zkoušky na alkohol nebyla schopna. Policisté i lékaři z jejího chování usoudili, že dvaapadesátiletá žena je pravděpodobně pod vlivem alkoholu nebo psychotropních látek. Při ošetření v nemocnici navíc žena začala být agresivní a lékaři rozhodli o jejím převozu do záchytné stanice v Kroměříži. Jestli a čím byla žena ovlivněna ukáže krevní rozbor. Řidička naštěstí při jízdě nezranila sebe ani nikoho jiného.