Policie 11. září 2006 přišla Odložilíka zatknout do jednoho penzionu ve Fryštáku kvůli obvinění z krácení daně v jeho pražské firmě. Poté prohlédli jeho auto a odjeli s ním do jeho firmy nedaleko Fryštáku. Odtamtud pak zamířili do jeho bytu ve Zlíně­Mladcové.

Zatýkající policista tvrdí, že právě v bytě mu měl sedmatřicetiletý Odložilík nabídnout milion korun v hotovosti za to, že z jeho aktovky, kterou měl při zatčení, vezme sešit.

„Při domovní prohlídce jsem ho doprovodil do koupelny. Zůstal jsem tam s ním, protože tam bylo střešní okénko, kterým mohl utéct, a dále předměty, jež mohl použít jako zbraň. Požádal mne, zda bych mohl zavřít dveře, což jsem ale neudělal. Pak pustil vodu a k mému údivu se mne zeptal, zda nemám u sebe nějaké nahrávací zařízení. Začal jsem tušit, že půjde o pokus o korupci,“ vypověděl policista Jaromír Šibut.

Pak se jej měl Odložilík zeptat, zda by mu pomohl zničit jeden důkaz. „Mělo se jednat o sešit, který měl u sebe v aktovce při zadržení. Řekl, že to nechce zadarmo a na mou otázku, jak tomu mám rozumět, mi nabídl milion korun v hotovosti. Ten jsem měl dostat, až bude po všem,“ dodal Šibut. Ten se ihned poté vrátil i s Odložilíkem ke svým kolegům a požádal je o zaprotokolování předchozí události.

Odložilík však po celou dobu tvrdí, že vše bylo jinak. Údajně chtěl po policistovi pouze předání sešitu, aby si z něj mohl vytáhnout směnku právě v hodnotě jednoho milionu korun.

„Byl jsem vystresovaný. Nenabízel jsem mu nic. Jen jsem chtěl tu směnku. V tom sešitu nebylo nic k případu. V té situaci jsem ale zřejmě větu formuloval špatně a policista si to mohl vyložit jako nabídku úplatku,“ hájil se v lednu Odložilík.

Doplnil, že směnku chtěl získat proto, že na ní bylo uvedeno jméno, které s případem krácení daně nemělo nic společného. „Byla to pro mě půjčka na koupi nového auta. Ale nedošlo k tomu a směnka byla určena ke skartaci. Nechtěl jsem, aby ji policie prošetřovala,“ vysvětlil.

V sešitu však policie směnku nenašla. „V tom rozrušení jsem si neuvědomil, že už tam dávno nebyla. Vzal si ji totiž už předtím můj bratr. O to víc mne mrzí, že jsem to takto řešil,“ posteskl si závodník Odložilík.

Když však policisté sepisovali s Odložilíkem protokol o celém zásahu, využil obviněný chvilky, kdy byl nepřipoután, a vyskočil z balkonu. Při pádu se však zranil, policii tak neutekl, navíc musel podstoupit operaci.