Začal vytáčet motor a všemožně se snažil dostat ven. To se mu ale nedařilo, a tak zavolal na pomoc kamarády. Jeho známý přijel ve favoritu a snažil se opel ze sněhu vytáhnout. To už na místo přijeli policisté a začali zjišťovat, co se v zasněžené uličce děje. K tomu, aby zjistili, že třiatřicetiletý řidič je opilý, nepotřebovali ani měřicí přístroj, protože jeho chování, pohyb a zápach z úst byly více než výmluvné.

„Když mu alkohol změřili dechovým přístrojem, na displeji vyskočilo 3,3 promile alkoholu. Navíc policisté zjistili, že tento opilý řidič má zadržený řidičský průkaz a vyslovený zákaz řízení," upřesnil mluvčí policistů v Uherském Hradišti Aleš Mergental.

Policisté jej zadrželi a začali s ním řešit podezření ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

„Čtyřiadvacetiletý muž, který jej s favoritem přijel vytáhnout, byl sice střízlivý, ale ještě skoro na dva roky má vyslovený zákaz řízení. A tak i on je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí s trestem až tříletého vězení," upřesnil policejní mluvčí.

Ve stejný den, ovšem ráno, zastavili dopravní policisté ve Starém Městě třicetiletého muže. Ten jel s felicií i přesto, že má už čtyři roky vyslovený zákaz řízení, který mu měl skončit letos v červnu. Porušením zákazu si vysloužil podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

V noci na neděli 13. ledna pak hradišťští policisté přistihli v Kunovicích jednapadesátníka při řízení peugeotu, kdy v jeho dechu naměřili 1,86 promile alkoholu. I on je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.