Jeho osobní kouzlo ji očarovalo natolik, že mu po seznámení začala vypomáhat v jeho těžké situaci, o níž jí barvitě vyprávěl. „Sedmatřicetiletý muž jí tvrdil, že potřebuje splácet dluhy, že mu vyhrožují rusky mluvící chlápci, a taky že už pro ně dva chystá v Praze společné bydlení. Při jejich schůzkách mu žena postupně předala všechny své úspory,“ popsal začátek případu Aleš Mergental, mluvčí policie v Uherském Hradišti.

Muž byl natolik sugestivní a drzý, že svou milenku žádal o pomoc i v situaci, kdy už věděl, že sama žádné peníze nemá. Mladá žena mu chtěla i přesto pomoci, a tak sáhla do pokladny, o kterou se v práci starala. Byla zaměstnána v uherskohradišťské společnosti, kde měla na starosti správu pokladen. V průběhu loňského prosince několikrát vzala peníze z pokladny a předala je muži, do něhož byla zamilovaná. Ten jí slíbil, že peníze do konce měsíce, kdy byla účetní uzávěrka, jistojistě vrátí.

„Jenže nevrátil a v den uzávěrky chybělo ve firemní pokladně 288 000 korun. Žena se rozhodla vyřešit tuto situaci dalším podvodem. Vymyslela si, že jí peníze její přítel ukradl a zavolala na linku 158. Kriminalisté začali postupně vše objasňovat a z krádeže se nakonec vyklubala zpronevěra a podílnictví,“ uvedl Aleš Mergental.

Jednatřicetiletá žena tak ze své slepé zamilovanosti rychle vystřízlivěla. Za pár dní se jí alespoň podařilo sehnat zpronevěřených téměř tři sta tisíc korun, které vrátila zaměstnavateli, jenž s ní předtím ukončil pracovní poměr. Pochopila rovněž, že předané peníze hned tak neuvidí a že s jejich společným životem to bude také asi trochu jinak. Její milovaný muž totiž žije v Praze se svou manželkou.

„Mladá žena si vysloužila podezření ze spáchání trestného činu zpronevěry, za což zákon ukládá až pět let vězení. Stejně dlouhý trest hrozí i sedmatřiceti­letému muži, kterému hradišťští kriminalisté sdělili obvinění ze spáchání trestného činu podílnictví, protože získal peníze, o nichž věděl, že pocházejí z trestné činnosti,“ uzavřel Aleš Mergental.