Toho v noci na úterý velmi silně opilého převezla z Masarykova náměstí záchranná služba. ,,Chlapec je hospitalizován v nemocnici. Policie zjišťuje, kdo mu poskytl zakázané pití a porušil tak zákon zakazující prodávat a podávat dětem a mladistvým alkohol,“ uvedl mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Největší potíže zatím návštěvníkům LFŠ ovšem působí jejich nepozornost. Ve některých případech ale mají štěstí. ,,Poctiví obyvatelé Uherského Hradiště přinášejí na policii nalezené věci, o které přišli někteří přiopilí návštěvníci filmového festivalu,“ sdělil Aleš Mergental.

Částečně spokojen může být jednadvacetiletý mladík z Mladé Boleslavi, který se dostavil za hradišťskými policisty s tím, že v neděli ráno v podnapilém stavu Smetanových sadech a přišel o svůj batoh s telefonem, peněženkou s dvěma sty korunami a doklady. Celkově mu vznikla škoda za čtyři tisíce korun. „Ve stejný den dopoledne ale na hradišťské obvodní oddělení přinesl pětaosmdesátiletý muž, který našel peněženku, v níž sice nebyly peníze, ale zůstaly v ní alespoň doklady,“ poznamenal Mergental.

V pondělí se zase na policii obrátila čtyřiatřicetiletá Hradišťanka, která při procházce s dětmi na jednom z okrasných květináčů v parku našla zapomenutý dražší fotoaparát. Nikdo se k němu delší dobu nehlásil, a tak jej přinesla hradišťským policistům. Další poctivý nálezce přinesl mobilní telefon, který nalezl ráno u jednoho ze stánků s občerstvením.

Své pouzdro se všemi doklady ale prozatím nenašel sedmadvacetiletý muž z Prahy, který pendloval mezi jednotlivými projekčními místy. Kabelku s mobilem, penězi a doklady stále postrádá i pětadvacetiletá žena, která o ni přišla v jednom z klubů. ,,Necelou hodinu po půlnoci si jen odskočila na záchod, a když se vrátila, kabelku na stole už nenašla,“ prozradil Mergental. „Nechala ji volně odloženou bez dozoru někoho dalšího a přišla tak o věci za více než dva tisíce korun.“

Po celou dobu konání Letní filmové školy jsou kvůli zvýšenému počtu lidí v ulicích Uherského Hradiště posíleny policejní hlídky jak na odpolední tak noční dobu. Hradišťské cyklohlídky jsou pak vysílány do částí města, kde je předpoklad zvýšeného pohybu ubytovaných návštěvníků.

(mik)