Stalo se tak poté, co odhalili jejich nelegální domácí výrobu a následnou distribuci takzvaných fénixových slz. Jedná se o velmi silný extrakt ze sušených květů konopí, který se používá jako účinný lék v boji s rakovinou a jinými závažnými onemocněními.

Muž se ženou si zpracováním sušiny a prodejem chtěl rychle vydělat finanční částku, která by jim pokryla náklady na rekonstrukci nově pořízeného domu. Netušili však, že kromě ilegálně nabízeného léčiva může být vysoký obsah THC pro uživatele velmi nebezpečný.

Distribuce fénixových slz se kromě cest po České republice dostala i daleko za hranice.

„Zásilky se sušinou a extraktem měli velmi sofistikovaně zabalené. Připravený materiál balili do ampulek, které opatřili několika vakuovými obaly proti případnému odhalení. Obálky, na kterých byla uvedena jako odesílatel zlínská firma, následně odesílali z různých poštovních institucí. V mnoha případech zásilka doputovala k odběrateli, avšak v některých se vrátila jako nedoručená. Povedený pár rozesílal tuto drogu např. do Austrálie, Turecka, Anglie, Finska, Koreje atd. Tímto prodejem si tak přišli na několik desítek tisíc korun,“ upřesnila ke kurióznímu případu mluvčí hradišťské policie Milena Šabatová.

Tamní kriminalisté se s fénixovými slzami na trhu setkali vůbec poprvé.

Obvinění se po dopadení ke všemu přiznali a jsou v současné chvíli stíhaní na svobodě. Trest až pětiletého vězení je však nemine.