To samé udělal i státní zástupce, podle něhož bylo osmnáct let zase naopak málo. Jenomže ani ten neuspěl. Olomoucký soud všem odvolání zamítl.

„Jevilo se nám jako nedůvodné. Soud všechny důkazy vyhodnotil správně, i jejich vzájemný podíl na trestné činnosti i okolnosti celého případu. Tresty se nám rovněž zdál adekvátní, proto nebyl důvod do rozsudku jakkoliv zasahovat,“ vysvětlil mluvčí olomouckého soudu Petr Angyalossy.

Starý pán zemřel 27. listopadu roku 2009, a to rukou Vaďury a Makó. Ti šli totiž původně muže okrást. Doma měl mít údajně padesát tisíc korun. Tyto informace měl Pospíšil, který měsíc v obci pracoval. On byl podle soudu tím, který dvojici mužů ke staříkovi poslal. Vaďura měl předstírat, že je elektrikář, pána zabavit a Makó měl zatím v domě najít peníze. Pro jistotu si s sebou vzali ještě lepící pásku, provázek a pepřový sprej, aby seniora v případě, že jejich záměr odhalí, měli čím svázat.

Plán ale zkrachoval. Starého pána našel jeho soused brutálně umláceného a uškrceného. Doma měl nakonec jen dvě stovky.

Ani jeden z mužů se dodnes k vraždě nepřiznal. Všichni totiž házejí jeden vinu na druhého. Soud měl ale i tak dostatek důkazů, aby Vaďuru a Makó potrestal za vraždu osmnáctiletým vězením a Pospíšila za loupež poslal na devět let za mříže. Tento muž je ale na útěku.

Rozsudky jsou nyní pravomocné.