Podle některých sousedů měla mít matka mrtvého novorozence neshody se svým partnerem. Podnět dal policistům lékař z kroměřížské nemocnice, ke kterému žena přišla na vyšetření, ale bez dítěte.

Po těle novorozence pátrají policisté od čtvrtku.

„V bytě ženy jsme ve večerních hodinách provedli domovní prohlídku. Novorozeně se nám však najít nepodařilo,“ sdělila policejní mluvčí Simona Kyšnerová s tím že čtyřiadvacetiletou matku dítěte společně s jejím partnerem policisté ve čtvrtek zadrželi.

Podle sousedů měla žena se svým druhem dlouhodobé neshody.

„Byl od nich z bytu často slyšet křik, hodně se hádali. Další sousedé říkali, že ji snad i mlátil, ale to já nevím,“ řekla v pátek Deníku jedna ze sousedek. „Myslím, že tam byly nějaké neshody, je to zvláštní pár,“ poznamenala stručně další sousedka.

Policisté prohledávají dům v kroměřížské  Albertově ulici, který je mezi lidmi známý také jako Děvín. 12. 5. 2022
Vražda novorozence v Kroměříži: na případ upozornil lékař

Dům hrůzy

Žena se svým partnerem pobývala v paneláku v Albertově ulici, který místní nazývají Děvín. Dům má mezi Kroměřížany dlouhodobě špatnou pověst, kvůli problémovým nájemníkům, což Deníku potvrdili o obyvatelé sousedních paneláků.

„Je strašné, co se stalo, ale vůbec mě nepřekvapuje, že k tomu došlo právě tam,“ kroutil hlavou jeden z místních.

Další pak dokonce hovoří o domu hrůzy. „Je to nejhorší lokalita ve městě. Věčně tam jsou nějaké problémy,“ poznamenal muž žijící v blízkosti Děvína.

Policisté ve čtvrtek prohledávali dům i jeho okolí, včetně kontejnerů či kanalizace. V pátrání pokračují také v pátek, kdy se na místě objevil i policejní psovod.

V pátek odpoledne policejní mluvčí Simona Kyšnerová CNN Prima NEWS potvrdila, že dvojice byla propuštěna na svobodu. Policie zatím v případu nikoho neobvinila.