Všichni tři okradení odcházeli od svých aut jen na chvíli, takže v nich nechali odložené cenné věci. I pár minut ale stačilo, aby je zloději ukradli.

„Vykrádají ta auta, o nichž ví, že obsahují cenné věci. Buď je pohodlně uvidí přes okýnko volně odložené v autě, nebo když je jejich majitelé ukládají na parkovišti do kufru auta,“ uvedl mluvčí policie v Uherském Hradišti Aleš Mergental. Jeho slova potvrzuje skutečnost, že ostatní auta zaparkovaná v okolí vykradená nebyla.

První vloupání zloději provedli pondělí 27. února v 16.15 hodin před hypermarketem Albert v Kunovicích.

„Sedmatřicetiletý muž se po patnácti minutách nakupování vrátil k autu a zjistil, že mu v kufru chybí notebook za pět tisíc korun. Zámky auta nebyly nijak porušené,“ prozradil Aleš Mergental.

Po dvou hodinách přijímali policisté oznámení o dalším ukradeném notebooku. Ten zmizel z BMW zaparkovaného před hradišťským Kauflandem.

„Dvaačtyřicetiletý muž si myslel, že pod zadními sedadly je dobře schovaný. Zadní okna jsou tmavší, tak prý dovnitř není vidět. Za dvacet minut ale našel auto s rozbitým zadním oknem,“ popsal policejní mluvčí.

Vedle notebooku s příslušenstvím se země slehla po digitálním fotoaparátu, mobilním telefonu a dalších věcech v hodnotě přes čtyřicet tisíc korun. Zloděj, který rozbitím okna způsobil škodu za dalších dvacet tisíc korun, nechal na sedadlech jen tenisovou raketu.

Kolem devatenácté hodiny oznámil mužský hlas na lince 158 další krádež notebooku zaparkovaného auta. Tentokrát nenechavec udeřil u motorestu Rasová. Občerstvení při jízdě ze služební cesty se prodražilo mužům ze Slovenska. Zloději prozatím nezjištěným způsobem otevřel dveře kufru a vybrali z nich všechny tři tašky na notebook, nich však pouze jedna obsahovala počítač. Zavřeli kufr a utíkali pryč.

„Pozorný řidič kamionu, který seděl v kabině na parkovišti, si všiml utíkající trojice mladíků i pípajícího auta a běžel do restaurace informovat jeho řidiče. Cestou jen zahlédl, jak trojice nasedá do auta, které se rozjelo směrem ke slovenské hranici,“ popsal okolnosti vloupání Aleš Mergental s tím, že okradení muži přišli o notebook a další věci za více než pětaosmdesát tisíc korun.

Jednotlivé skutky vyšetřují policisté jako spáchané trestné činy krádeže a poškozování cizí věci, za což zákon ukládá až dva roky vězení.