Straňanka si podle prokuratury objednala vraždu manžela, profesionálního vojáka, dva měsíce po sňatku. Prokuratura za motiv označila snahu obžalované získat majetek muže, s nímž žila na západním Slovensku.

Korunní svědek dříve uvedl, že Zámečníková mu za vraždu slíbila 50 tisíc eur (1,26 milionu Kč). Češka během líčení u soudu prvního stupně vinu popřela.

Tvrdila, že korunní svědek se jí chtěl pomstít za to, že mu odmítla půjčit peníze, a že žádný důkaz nepotvrdil informace o vraždě a o zmiňované odměně.

Původní rozsudek soud zrušil

Slovenské soudy se případem zabývaly opakovaně kvůli tomu, že slovenský nejvyšší soud dvě předchozí rozhodnutí soudu prvního stupně zrušil a případ vrátil k novému projednání.

Soud původně v roce 2015 odsoudil Zámečníkovou k devíti letům vězení, ale speciální trestní soud ji loni osvobodil. Prokurátor se proti tomu odvolal a nejvyšší soud věc vrátil k dalšímu projednání.

Po vraždě se měl zbavit i komplice

V případu vystupoval jako korunní svědek Martin A., kterého si podnikatelka měla podle prokuratury najmout k vykonání vraždy. Tomu měla Zámečníková údajně také doporučit, aby si našel pro vykonání této vraždy komplice, kterého by se pak po činu rovněž zbavil. Martin A. však začal spolupracovat s policií.

Vyšetřovatelé umístili na jeho tělo odposlouchávací zařízení, které zaznamenalo jeho setkání se Zámečníkovou. Takový postup byl ovšem podle dřívějšího rozhodnutí soudu v rozporu se zákonem.

Vražda měla být spáchána v rodinném domě manželů v obci Chocholná-Velčice v okrese Trenčín. Podnikatelka ze Slovácka měla opatřit pistoli, s níž měl Martin A. jejího manžela zastřelit.

Zbraň však nebyla funkční, a tak žena změnila plán a řekla, aby jejího manžela zneškodnil paralyzérem a následně uškrtil gumovým švihadlem.