Třítisícová škoda vznikla například třiatřicetiletému muži, kterému zloděj ukradl jízdní kolo ze společné kolárny bytového domu v ulici Štěpnická. Ke krádeži mělo dojít od poloviny března do 3. dubna. Jen o týden později v této ulici zloděj řádil znovu. Společnou kolárnu navštívil v jiném bytovém domě, v tomto případě však jeho lup dosáhl částky patnáct tisíc korun. Takovou hodnotu totiž měly dvě jízdní kola, o které zloděj připravil jejich pětačtyřicetiletého majitele.

Ještě o dost hůře je na tom žena z Mařatic, která přišla o jízdní kolo včetně příslušenství za bezmála šestadvacet tisíc korun. V tomto případě se zloděj vloupal v době od 6. do 11. dubna do společných sklepních prostor, a to po navrtání dveří i do samotného sklepa. Kromě kola si navíc odnesl i lyže za devět tisíc korun. Policisté po pachatelích nyní intenzivně pátrají a směrem k majitelům jízdních kol směřují několik rad.

„Opětovně upozorňujeme na vykrádání sklepních kójí. Na místě je připomenout nejen obyvatelům bytových domů přiměřené zabezpečení vlastních kójí, ale i vstupů do sklepních prostor a do domů samotných. To samé se týká i společných koláren. Důležité je také nezapomínat i na jejich častější kontrolu," upozornila v té souvislosti mluvčí uherskohradišťské policie Milena Šabatová.