Firma sídlí v areálu bývalého zemědělského družstva. Pachatelé se z neděle na pondělí 17. července prozatím nezjištěným způsobem dostali do vnitřních prostor skladové haly.

„Tam nejprve ukradli bílé nákladní auto značky Kia s malou korbou a registrační značkou 2Z2 9975,“ uvedla hradišťská policejní mluvčí Milena Šabatová. Na jeho korbu pak postupně naskládali různé nářadí, například dusací pěch, centrálu, rekultivátor, dva zemní vrtáky s motorem, dvě kalové čerpadla, kango, vrtací kladivo, nivelační přístroj, vibrační pěch, křovinořez a vrtačku. Následně firmu opustili branou, jejíž dvě křídla vylomili z pantů. Celková škoda je předběžně vyčíslena na dvě stě padesát tři tisíc korun. Pachatelům za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí až pětileté vězení.

„Po ukradeném nákladním voze jsme vyhlásili celostátní pátrání. Pokud by měl někdo k tomuto případu jakékoliv informace, nechť je neprodleně sdělí na linku 158 případně na nejbližší policejní oddělení,“ vyzvala Milena Šabatová. (poh)