Vše začalo v polovině minulého roku. Muž se v té době nemohl pochlubit příznivou finanční situací a navíc mu konto sužovaly nějaké dřívější závazky.

Proto mu přišlo vhod, když se na něj obrátila mladá žena s požadavkem právních služeb.

Aniž by tyto služby zajistil, předem zinkasoval statisíce.

„Lhaní mu šlo velice dobře. Vymýšlel si jak jména právníků, úředníků a institucí, tak i e-mailové adresy, které úmyslně zakládal, aby prostřednictvím nich mohl ženu a další oběti kontaktovat. Důvěru ženy zneužíval nadále, dokonce mu svěřila peníze na vozidlo, které jí měl sehnat,“ prozradila mluvčí poliscistů v Uherském Hradišti Milena Šabatová.

Konečná částka, o kterou ji připravil, je vyčíslena na bezmála 424 tisíc korun.

Podobným způsobem vylákal peníze i z jednasedmdesátiletého muže a jeho známé.

Těm sliboval právní služby ohledně rodinných domů.

Díky nemalým částkám se tak konto podvodníka navyšovalo.

V tomto případě si přišel na téměř 600 tisíc korun.

„Poškození muže kontaktovali. Ten ale z rukávů sypal různé výmluvy. Jen sliboval a stále se vymlouval, že je na cestách. To samozřejmě byl. Ubytovával se totiž v různých hotelích např. v Brně a v Hodoníně. První dny vždy řádně zaplatil, aby vzbudil důvěru. Svůj pobyt si poté pod různými záminkami prodlužoval, ale za tyto služby už nezaplatil,“ uvedla policejní mluvčí.

Všech šest poškozených proto své zkušenosti s mladým podvodníkem oznámili na policii.

Škoda, kterou napáchal, je vyčíslena na 1 milion 72 tisíc korun.

„Muž v tomto oboru ale není žádným nováčkem.  Začátkem minulého roku byl obviněn z trestného činu podvod. Toho se dopouštěl stejným způsobem. Škoda ovšem dosáhla tří milionů a 100 tisíc korun a v případu figurovalo 79 poškozených.  Než ale proběhl soud, podvodník řádil dál,“ poznamenala Milena Šabatová.

Po dalším obvinění z trestného činu podvod vyšetřovatel podal návrh na jeho vzetí do vazby, což soud následně akceptoval.

Hrozí mu až osmiletý pobyt za mřížemi.