"Naposled byla viděna ve vestibulu vlakového nádraží ve Starém Městě. Podle svědků si měla žena koupit jízdenku do Bratislavy," sdělila hradišťská policejní mluvčí Milena Šabatová.

Zda během cesty někde z vlaku vystoupila nebo zda docestovala do cílové stanice, nikdo neví. Protože poslední informace o seniorce pochází právě z vlakového nádraží, pak se po ní slehla zem. Žena je vysoká 150 centimetrů, drobné postavy, krátkých šedých vlasů.

"Často nosívala sukně do půl lýtek, bližší popis oblečení není znám. Při sobě by mohla mít hnědou kabelku a červenou nákupní tašku," doplnila popis Milena Šabatová.

"Teprve" tři týdny je nezvěstný čtyřiačtyřicetiletý muž z Uherského Hradiště z části Stará Tenice. Ten ve čtvrtek 1. března v dopoledních hodinách odešel z domova s tím, že se jde projít. S sebou si měl vzít vínovou krosnu, stan, spací pytel, karimatku a deku včetně peněženky.

"Mobilní telefon a léky ovšem nechal doma. Od té doby ho nikdo neviděl," prozradila policejní mluvčí.

Dodala, že pohřešovaný muž je silnější postavy, vysoký asi 185 centimetrů. Má krátké hnědé vlasy s pleší na temeni a šedomodré oči. V době odchodu měl na sobě černé goretexové kalhoty, světle modrou bundu s kapucí a červené sportovní boty.

"Máte-li k pohřešovaným jakékoliv informace, obraťte se bezodkladně na kriminalisty na lince 974 678 441 nebo na linku 158," požádala Milena Šabatová.