Tragickou událost v Aircraft Industries sledujeme od začátku ZDE

„V tuto chvíli žádné nové informace nemáme, ani vlastně není co dalšího zjistit. Vše je jasné kromě motivu činu, tam se ale jedná o poměrně složité zjišťování. Vše se určitě bude řešit minimálně ještě několik týdnů,“ uvedla v neděli Bártíková.

Ohledně motivu hrůzného činu se rojí spekulace. Karel Musela byl bratrem Pavla Musely, který byl v roce 2008 nalezen v lese na Uherskohradišťsku s vážnými zraněními poté, co si vyrazil na lov s přítelem Lubošem Novotným.

Letos na podzim se o Muselovi začalo znovu hovořit v souvislosti s vyšetřováním podezřelé privatizace Mostecké uhelné společnosti. Podle informací, které se objevily v médiích, měl Musela přístup k účtu na Gibraltaru, na který v roce 1999 údajně přišla provize pět milionů dolarů (tehdy přes 170 milionů Kč) za privatizaci dolů.

Sám Karel Karel Musela byl bývalým zaměstnancem podniku a tvrdil, že jeho propuštění souviselo s bratrovým zraněním a vyřizováním účtů mezi spolumajiteli firmy.

Musela ve čtvrtek kolem poledne zastřelil dva členy představenstva společnosti Aircraft Industries přímo v jedné z budov kunovického areálu. Na hlavě zranil generální ředitelku společnosti Ilonu Plškovou a poté spáchal sebevraždu.

Vrah se údajně do objektu dostal přes hlavní vjezdovou bránu podniku. Jak mohl s pistolí přijít až ke členům představenstva firmy, to je jeden z otazníků, kterým se v příštích týdnech budou kriminalisté zabývat.

PETRA KUČEROVÁ