„Před necelými čtrnácti dny v chatě, ve které pobýval, slovně i fyzicky napadl svou přítelkyni. Nejprve ji několikrát udeřil pěstí do obličeje, poté ji za nohu vytáhl na verandu a tam ji silně kopl do hlavy. Ženě tím způsobil zlomeniny kostí lebky a obličeje,“ informovala mluvčí policistů v Uherském Hradišti Simona Kyšnerová.

Pachatele policisté nedávno vypátrali a zadrželi. Provedli u něj domovní prohlídku, při které objevili předměty a látky potřebné pro výrobu pervitinu.

„Obviněný od loňského března do poloviny května letošního roku vyrobil za pomocí laboratorních pomůcek, chemikálií a léčiv zhruba 650 gramů pervitinu. Drogu pak distribuoval jiným osobám nebo užíval pro vlastní potřebu. Tohoto protiprávního jednání se dopouštěl i přesto, že obdobnou trestnou činnost páchal již v minulosti a byl za ni i odsouzen,“ poznamenala policejní mluvčí.

Kriminalisté proti dotyčnému zahájili trestní stíhání. Dopustil se totiž těžkého ublížení na zdraví a nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

„Za tuto trestnou činnost mu nyní hrozí až desetileté vězení,“ upřesnila Simona Kyšnerová.