Jeden z případů nahlásil taxikář po třetí hodině v noci na neděli v Uherském Hradišti. Všiml si totiž auta kličkujícího po silnici. „Protože taxikáři nebylo lhostejné nebezpečí, které auto vyvolávalo, zavolal proto na linku 158 a policistům popsal situaci. Auto ještě chvíli sledoval a do popsaných míst vyrazila hlídka hradišťských policistů," sdělil mluvčí hradišťské policie Aleš Mergental. Když auto zastavilo a policisté kontaktovali řidiče, bylo již při komunikaci s ním zřejmé, že je opilý. Dechová zkouška opakovaně skončila výsledkem 2,2 promile alkoholu. Šestapadesátiletý muž z Uherského Hradiště s hodnotami souhlasil a přiznal se k pití alkoholu před jízdou. Vracel se z posezení po mysliveckém honu z obce poblíž Uherského Hradiště. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a začali s ním projednávat podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu ze zákona hrozí až roční vězení a zákaz řízení až na deset let.

Podezřením ze spáchání stejného trestného činu skončila také jízda jednačtyřiceti­letého muže, kterého zastavili uherskobrodští policisté ve stejnou dobu jen o noc dříve v Uherském Brodě. Opilý místní řidič nadýchal opakovaně hodnotu 2,6 promile alkoholu. „Předtím než sedl za volant, vypil celou láhev whisky, tedy 0,7 litru. Policisté mu samozřejmě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz," uvedl policejní mluvčí.

Minulý pátek před čtvrtou hodinou odpoledne naboural v areálu Uherskohradišťské nemocnice řidič osobního fiatu do zaparkované škodovky. Nedošlo ke zranění, pouze ke škodě na vozidlech. Když na místo přijeli dopravní policisté, zjistili, že jednapadesátiletý řidič felicie je také pod vlivem alkoholu. Na displeji měřicího přístroje se objevila hodnota 2,13 promile. Řidič ze Starého Města se k pití alkoholu před jízdou přiznal a s hodnotami souhlasil. Nevysloužil si ovšem jen podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, ale také z maření výkonu úředního rozhodnutí, protože policisté zjistili, že řídil i přes vyslovený zákaz řízení, který má až do jara 2015. „Za spáchání těchto trestných činů mu hrozí až tříleté vězení a zákaz řízení až na deset let," dodal Aleš Mergental.

V sobotu 16. listopadu před půlnocí zastavovali policisté z Uherského Ostrohu felicii přijíždějící do Hluku. Její řidič nezastavil, ale hlídku objel a pokračoval dál do města. Hlídka naskočila do auta a vyjela za řidičem, který nezastavoval ani při použití policejního majáku. Policisté jej dojeli a zastavili ještě v Hluku. Dech šestadvacetiletého muže byl bez alkoholu, ale zkouška na přítomnost drog byla pozitivní jak na pervitin, tak marihuanu. Za řízení pod vlivem návykové látky a nezastavení na znamení policistů mu hrozí minimálně přestupek s pokutou dvaceti tisíc korun a zákazem řízení až na jeden rok.