Mladý muž zaparkoval 9. srpna ráno svou Škodu Octavia na odpočívadle u hlavní silnice přes buchlovské kopce. Auto zamknul a vydal se do lesa na houby. Když se však po zhruba dvou a půl hodinách vráti, našel auto vykradené.

„V autě sice nenechal nic viditelně odložené, zloděj do auta přesto násilím vnikl a z přihrádky spolujezdce ukradl dva francouzské parfémy a z kufru auta tašku se sportovní výbavou, dvěma mobilními telefony, peněženkou a platební kartou,“ vrátil se o půl roku zpět mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental. „Okradený muž posléze navíc zjistil, že zloděj stačil v Uherském Hradišti vybrat z platební karty čtrnáct tisíc korun. PIN k platební kartě našel zloděj v jednom z mobilních telefonů, kde byl kód uložen v telefonním seznamu,“ doplnil Mergental.

Přivolaní buchlovičtí policisté začali zjišťovat všechny dostupné informace k pachateli této krádeže s celkovou škodou třicet tisíc korun. Důsledné pátrání přineslo své výsledky. Podařilo se odhalit a dopadnout zloděje, kterým je šestatřicetiletý muž z Olomouce.

Toho dne vezl svou kamarádku na brigádu do Buchlovic, kde se účastnila jako komparsistka natáčení filmu. „Cestou si všiml odstaveného auta u silnice v lese. Jakmile ji vyložil, měl volno při čekání, a tak se rozjel zpět do lesa podívat se, jestli tam auto ještě stojí. Škodovka stála u silnice, houbař nebyl nikde v okolí, tak se do auta vloupal,“ popsal čin policejní mluvčí.

Hned poté se muž rozjel k bankomatu do Hradiště. Vyzvedl kamarádku a odjel domů. Peníze vesele utratil a mobilní telefony následně prodal jiným lidem. Policistům se mobily podařilo dohledat a mohli je tak vrátit majiteli. Hradišťští kriminalisté v těchto dnech sdělili šestatřicetiletému muži, který byl již v minulosti za krádeže soudně trestán, obvinění ze spáchání trestných činů neoprávněné držení platebního prostředku a krádeže, za což mu ze zákona hrozí až tři roky vězení.