Při policejních kontrolách se totiž vydával za svého bratra, který je mu podobný. Podvod mu vyšel celkem v osmi případech, policisté jej odhalili až díky nezaplaceným pokutám.

Muži vyslovil soud zákaz řízení po dobu tří let na začátku roku 2010. On však dál jezdil po Uherskohradišťsku s různými vozy a dopouštěl se různých dopravních přestupků. Jen letos ho policisté při porušení pravidel silničního provozu zastavili celkem osmkrát.

„Vždy byl schopen předkložit pouze doklady k autu, o řidičském průkazu však tvrdil, že ho zapomněl. Policistům ovšem musel prokázat svoji totožnost a k tomu využíval svého bratra, který je téměř stejně starý a oba jsou si dost podobní.

Znal všechny bratrovy osobní údaje i údaje k rodičům a další informace. Policisté mu tak uvěřili a ukládali mu blokové pokuty,“ informoval Aleš Mergental, mluvčí policie v Uherském Hradišti.

Pouty ovšem nepoctivec neplatil, a tak sklapla past. Celní úřad totiž začal po nevinném bratrovi vymáhat nezaplacené pokuty za přestupky, kterých se nedopustil.

„A tak přišel za hradišťskými policisty, kteří zjistili, kdo by mohl mít ve skutečnosti přestupky na svědomí. Po pár dnech hlídka hradišťských policistů zastavila hledaného muže, když jel v osobním peugeotu jednou z hradišťských ulic. I když se zastavený muž opět snažil vydávat za svého bratra, tentokrát už byl odhalen,“ uvedl Mergental.

Aby toho nebylo málo, s peugeotem, který řídil, odjel před několika týdny i přes výslovný nesouhlas majitelky vozu. Je tak podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí ale i trestného činu neoprávněné užívání cizí věci, za což mu ze zákona hrozí až tři roky vězení.

„Za vydávání se za někoho jiného byl také podezřelý ze spáchání trestného činu poškození cizích práv, ale jeho bratr nedal souhlas s trestním stíháním,“ dodal na závěr Mergental.