Na lavici obžalovaných stane třiadvacetiletá nevlastní dcera zesnulého, kterou již krajské státní zastupitelství z tohoto hrůzného činu obžalovalo.

K násilnému činu došlo loni v listopadu v rodinném domku. Mladá žena se spolu s otčímem a dalšími lidmi vrátili domů z restaurace. Oba byli pod vlivem alkoholu, když se mezi nimi strhla rozepře.

Pak mladá žena vzala nůž a bodla nevlastního otce do krku. Muž na následky těžkých poranění zemřel.

Dívka již od listopadu čeká na soud ve vazební věznici. Pokud bude uznána vinnou, hrozí ji ještě podle starého trestního zákona až patnáct let vězení. Hlavní líčení je nařízeno na 3. června.

O pár dnů dříve bude soud řešit i druhou loňskou vraždu ze Slovácka, k níž došlo jen o dva dny později. Trojice mužů zabila a pak oloupila dvaaosmdesátiletého seniora z Mistřic-Javorovce. Na muže měli pachatelé vymyšlenou lest, že jdou kontrolovat elektroměr. Avšak tu nemuseli vůbec použít, protože senior měl domek otevřený. Dva z nich jej potom napadli a způsobili mu těžké zranění na hlavě, kterému podlehl. Vše udělali jen pro pár stovek.

Původně měli stanout před soudem čtyři muži, avšak jeden z nich mezitím zemřel. Osmačtyřicetiletý muž z Uherskohradišťska a šestadvacetiletý Slovák s přechodným pobytem v ČR se budou před soudem zpovídat z vraždy a porušování domovní svobody. Za to jim hrozí až patnáctiletý pobyt za mřížemi nebo dokonce trest výjimečný.

Oba muži a osmačtyřicetiletý spolupachatel, který je momentálně na svobodě, k tomu ještě čelí obžalobě z loupeže. Za ní hrozí až dvanáct let za mřížemi.