A byli to právě oni, za kým vrah přišel s vymyšlenou historkou o tom, že se nemůže dostat do domu svých příbuzných.

Dvaapadesátiletého muže a jeho jednapadesátiletou manželku zavraždil den před Štědrým dnem jednačtyřicetiletý bratr zemřelého. Paradoxně vrah zrovna v den, kdy došlo k tragédii, slavil narozeniny.

Policii však zavolal až dva dny poté pod záminkou, že se nemůže dostat do domu svých příbuzných. Nakonec se k vraždě bratra i své švagrové přiznal sám.

Několik hodin předtím, než se o případu dozvěděla policie, přišel vrah ke svým sousedům.

„Celý se třásl a tvrdil nám, že se nemůže dostat do domu svého bratra. Prý mu nikdo neodpovídá na bouchání ani mu nezvedají mobil. Ptal se nás, jestli nevíme, co se mohlo stát. Řekli jsme mu, ať zavolá policii a on nám odpověděl, že to už udělal,“ začali s vyprávěním sousedé zavražděných manželů, kteří si ale nepřáli uvést svá jména.

Tak komentují manželé z Napajedel na Zlínsku dvojnásobnou vraždu, k níž došlo minulý týden u jejich sousedů.

Nikdy prý se svými sousedy neměli problémy. „Je sice pravda, že se všichni rádi napili, ale rozhodně nebyli nikdy agresivní ani konfliktní. Nepřipadalo mi, že by měli mezi sebou nějaké spory. Ale těžko říci, co se dělo za zdmi jejich domu. My vůbec o ničem nevěděli. Sice náš dům s jejich sousedí, ale nic jsme neslyšeli,“ krčí rameny oba manželé.

Dům jejich sousedů teď zeje prázdnotou. Stojí před ním jen auto pachatele dvojnásobné vraždy. „Těžko říci, co teď s tím vším bude. S příbuznými, pokud víme, se nestýkali. Údajně snad mají někde v Čechách syna, ale toho jsme tu nikdy neviděli,“ konstatovali manželé.

Zlínskou policii kontaktoval jednačtyřicetiletý vrah 25. prosince večer. „Tvrdil, že když hasiči otevřeli dům, nalezl v tratolišti krve svého bratra mrtvého. Uvedl dále, že v domku bydlí společně s bratrem a jeho ženou a tu nemůže nalézt,“ informovala mluvčí Jihomoravské správy Policie České republiky Soňa Svobodová.

Kriminalisté ještě ten večer zahájili pátrání po švagrové, které pokračovalo i na druhý vánoční svátek. „Policisté ji nakonec nalezli v septiku s přiklopeným víkem,“ řekla dále Svobodová.

Z nařízené pitvy pak vyplynulo, že muž byl udušen pravděpodobně polštářem. „Pachatel však s tělem pohyboval po domě a přitom došlo k jeho poranění a krvácení. Žena byla zase uškrcena,“ popsala mluvčí Svobodová.

Během šetření, které trvalo necelých čtyřiadvacet hodin, se muž, jenž kontaktoval policii, k oběma vraždám sám přiznal. „Jako důvod uvedl potyčku, která navazovala na jeho oslavu narozenin a s tím související požití většího množství alkoholu,“ upřesnila Svobodová.

Jednačtyřicetiletého muže včera zlínská pobočka Krajského soudu v Brně poslala do vazební věznice. Zde bude do doby, než soud rozhodne o jeho trestu. Za vraždu mu hrozí až patnáctileté vězení nebo dokonce i výjimečný trest.

Čtěte více: vpravo nahoře Související články