Toho měl loni 24. října nejprve pobodat kuchyňským nožem a pak mu ještě zaživa odřezat hlavu sekáčkem na maso.

celý článek ZDE

Zlínský senát Krajského soudu v Brně se případem zabývá už více než měsíc. Zbývá mu vyslechnout jen klíčového svědka. Tím je sousedka zavražděného muže Jarmila Kleinedlerová, která se kvůli špatnému zdravotnímu stavu nemohla dříve soudního přelíčení zúčastnit. Právě ona by měla potvrdit, nebo vyvrátit, zda si od ní Hladík v den vraždy půjčoval sekáček na maso, či ne.

Za smrt údajně může syn svědkyně

Hladík celou dobu popírá, že by někoho zavraždil a obviňuje z tohoto činu syna Kleinedlerové Josefa. „Ten den ráno mě poslal do obchodu pro nějaká piva a vodku. Pak jsme spolu seděli na matraci, pili a povídali si. Pak jsem šel ke Kleinedlerově matce na kafe. Tam jsem často chodíval. Když jsem se vrátil, uviděl jsem ho, jak nad ním klečí a přetíná mu hlavu. To křupnutí si budu navždy pamatovat. Byl opilý, vstal a křičel, že konečně dá všem pokoj a ať mu pomůžu,“ tvrdil na začátku projednávání Hladík.

Podle jeho verze ho pak Kleinedler postříkal červenou barvou, dal hlavu zabitého do igelitové tašky a Hladíka nabádal, aby se jí zbavil. Mladý muž s ní chodil téměř celý den po obci, kde ji vyhodil do koše nedaleko obecního úřadu. Josef Kleinedler ale Hladíkovi oponoval tím, že v den vraždy spal celý den, protože byl opilý. Vzbudit ho měli až policisté v noci. I tuto skutečnost by měla Jarmila Kleinedlerová potvrdit, nebo vyvrátit.

Proti Hladíkovi navíc mluví i fakt, že ho v den vraždy viděla po obci chodit s igelitovou taškou, v níž měl hlavu, řada obyvatel. Každý z nich potvrdil, že byl celý od krve, ne od barvy. To pak prokázali i experti, kteří barvu na Hladíkově oděvu nikde nenašli, jen krev.

Obžalovaný prý rád fantazíruje

Podle psychiatrů má ale obžalovaný mladý muž tendenci utíkat od reality k fantazírování. „Mimo to u něj dominují pocity malé sebedůvěry, vyhýbá se citovým vazbám, cítí se nejlépe sám. Nemá rád, když na něj okolí klade požadavky. Je vztahovačný. Komplexy méněcennosti se u něj střídají s pocitem jedinečnosti. Špatně si rovněž interpretuje chování druhých lidí. To pak u něj vede k nesprávným závěrům a impulzivnímu chování,“ uvedl klinický psycholog Miroslav Petržela.

A právě kombinace všech Hladíkových vlastností prý mohla být i motivem celé vraždy. „Vadilo mu, že ho jeho známý ponižuje, že pomlouvá druhé lidi, i to, že mu vyčítá podpálení jeho domu. A právě vztek a výčitky mohly vést k tomuto činu. V té chvíli se cítil jako samuraj a hrdina,“ upozornil Petržela.
Psycholog rovněž podotkl, že Hladíkova resocializace je téměř nemožná.

Ve středu by mohl padnout rozsudek. Soud by mohl Hladíka potrestat i výjimečným trestem.

Jak se celá kauza traplické vraždy vyvíjela si můžete přečíst vpravo nahoře v oddíle Související články