Oba muži se totiž proti rozsudku zlínské pobočky Krajského soudu v Brně odvolali, a to jak v otázce viny, tak i proti výši trestu.

Podle něj by si měl Milo za vraždu odsedět ve vězení patnáct let, Svačinka za těžké ublížení na zdraví o čtyři roky méně. Nesouhlasí jak s výší trestu, tak i s rozsahem obvinění.

Brutální čin měli oba muži spáchat v noci ze 14. na 15. března letošního roku v domku Milovy rodiny ve Štítné. Tam s nimi bydlel i Svačinka se svou těhotnou přítelkyní, včetně zavražděného muže. Toho měl nejprve Svačinka uhodit, když mu osahával přítelkyni. Pak se do sporu připletl i Milo. Podle obžaloby měl na něj zaútočit zřejmě kvůli tomu, že mu několikrát odmítl, aby si na sebe vzal půjčku ve výši několik desítek tisíc korun.

„Třicetiletý muž ho bil a kopal do celého těla a pak vyzval Svačinku, aby se k němu připojil. Jejich surové počínání trvalo asi hodinu a nakonec vzal Milo kovovou formu na lízátka, kterou těžce zraněného muže několikrát uhodil. Muž pak na následky vážných vnitřních zranění zemřel,“ uvedl krajský státní zástupce Roman Kafka.

Na příkaz Mila pak Svačinka společně se svou přítelkyní tělo odvezli do lesa nedaleko Slavičína, kde ho zakopali. Tam pak mrtvolu objevili i policisté.
Formu na lízátka se kriminalistům do dneška nepodařilo najít. Milova rodina ji totiž odstranila. Navíc se pokusila veškeré stopy zamést tím, že pokoj, kde došlo k činu, pečlivě vyčistila. Svačinka svůj podíl na vraždě u hlavního líčení přiznal, zato Milo svou vinu od počátku striktně popíral. Termín hlavního líčení zatím nebyl stanovený.