„Od nedělního večera je bez proudu půlka města, “ konstatoval v pondělí 11. prosince dopoledne starosta Petr Viceník. Pracovníci společnosti E.ON závady postupně odstraňují.

„U nás doma elektřina funguje, ale sestra se vrátila domů ze školy, kde zrušili výuku. Já jsem potřeboval jít do knihovny, ta ale byla rovněž zavřená stejně jako pošta,“ řekl Slováckému deníku Marek Bartošík.

Jeho slova potvrdil ředitel Základní školy T. G. Masaryka Bojkovice Zdeněk Ogrodník.

„Ráno jsme děti normálně vzali do družiny a i za šera jsme začali s výukou. Když jsme ale asi o půl deváté zjistili, že proud obnoví až kolem čtrnácté hodiny, rozhodli jsme se vyhlásit ředitelské volno. Ve škole totiž bylo jen devatenáct stupňů a doma měli určitě tepleji,“ prozradil ředitel.

Ve Zlínském kraji vichr vyvracel stromy
Vítr vyvracel stromy, na vlak spadla trolej. Hasiči vyprošťovali cestující

Učitelé obvolali rodiče žáků, jestli mají možnost si děti vyzvednout, nebo zda mohou jít samy domů. Ze 450 zůstalo ve škole jen asi třicet žáků, kteří neměli hlídání. O ty bylo dobře postaráno.

„Kuchařky na plynovém vařiči uvařily alespoň čaj a polévku, takže zima ani hlad nikomu nehrozily,“ doplnil s úsměvem Zdeněk Ogrodník.

K výpadku dodávky elektrické energie došlo v neděli po 19. hodině.

„Důvodem byl silný vítr, který vyvrátil stromy a polámal větve, které zpřetrhaly vodiče a ohnuly konzoly na lince vysokého napětí, která napájí část města,“ uvedl mluvčí E.ONu Vladimír Vácha.

Kolem poledne bylo podle něj bez dodávky elektrické energie osm trafostanic, což obnáší několik desítek domácností.

„Předpokládáme, že během pondělí budou všechny trafostanice zprovozněny,“ dodal.

Hasiči v Bojkovicích zasahovali hned na třech místech.

„V ulici Tovární spadl strom přes plot na střechu haly, v ulice Pod Světlovem spadl další na cestu a další hrozil pádem u silnice směrem na Přečkovice,“ vypočítala Lucie Javoříková, mluvčí HZS Zlínského kraje.