„S lékařem se seznámila začátkem loňského roku na sociální síti. Psal jí, že pracuje pod organizací „Lékaři bez hranic“ a má u sebe balíček s cennostmi, který by jí rád poslal. Samozřejmě nezapomněl zmínit, že jakmile opustí lékařskou misi, přijede za ní. Slova o lásce a společné budoucnosti zastínila jakékoliv pochyby,“ uvedla mluvčí policistů v Uherském Hradišti Milna Šabatová.

Žena podle jejích slov nejprve platila poplatky za balíček například za clo, letištní poplatky atd. Následně posílala finanční částky na vyplacení onoho lékaře z mise, aniž by tušila, že se stala obětí podvodníka.

Ilustrační foto
Internetoví podvodníci bez potíží okrádají důvěřivce ze Slovácka

Ten z ní stihl vymámit bezmála milion dvě stě tisíc korun.

Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin podvod. V případě dopadení hrozí neznámému pachateli až pětiletý pobyt za mřížemi.

„Dopadení těchto podvodníků, kteří jsou mnohdy součástí organizované skupiny a disponují zahraničními účty, je velmi obtížné. Policisté proto varují, aby si všichni ve virtuálním prostředí počínali velmi obezřetně a odeslání finančních prostředků neznámým lidem pečlivě zvážili,“ naznačila policejní mluvčí.