V noci na 5. července pachatelé rozbili okno do bufetu, čímž se dostali do školy. Z bufetu ukradli devět set korun a cukrovinky za další téměř čtyři tisíce. „To hlavní, po čem ale šli, byly dataprojektory. Dva ukradli, další poškodili stejně jako interaktivní tabuli. Celkově tak způsobili škodu za téměř šedesát tisíc korun," informoval Aleš Mergental, mluvčí policie v Uherském Hradišti.

Strážci zákona tehdy s psovodem a policejním psem našli místo, kde zloději nechali krabici a závěs z bufetu a odkud odjeli autem. Hradišťští kriminalisté začali důsledně zjišťovat detaily, které je nakonec přivedly na stopu podezřelých pachatelů. Jsou jimi dvacetiletý muž a patnáctiletý mladík z obce na Zlínsku.

„Jejich přítomnost na místě potvrdila také expertíza ze zajištěných stop z místa činu," uvedl Aleš Mergental, podle kterého strážci zákona u mladíků zajistili oba projektory, které tak budou zase sloužit při výuce na traplické základní škole.

Jeden z projektorů měl starší z pachatelů nainstalovaný na stropě ve svém pokoji a sledoval na něm své oblíbené filmy. Při tom zřejmě pojídal také cukrovinky ukradené z bufetu, po nichž už se však nenašly ani prázdné obaly.

Dvacetiletý zloděj je již zkušeným recidivistou, kterému za spáchání této krádeže hrozí až tři roky vězení, patnáctiletý komplic může za mřížemi skončit až na jeden rok.