Policisté zajistili jak osmnáctiletou řidičku, tak jednadvacetiletého spolujezdce, který byl mimo jiné v minulosti uherskohradišťskými kriminalisty stíhán i za spáchání trestného činu spojeného s drogami.

„Řidička audi přijíždějící od Hluku bez problémů zastavila a policistům předložila všechny potřebné doklady, které byly v pořádku. Dechová zkouška na alkohol byla také negativní, ale vzhledem k obsahu v kufru putovala řidička i její spolujezdec na policejní oddělení," popsal uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental.

Tam s nimi začali projednávat policisté přestupek na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi. Zakazuje mimo jiné neoprávněné přechovávání malého množství drogy, za což ukládá pokutu do patnácti tisíc korun.

„Stejně tak policisté zajistili čerstvou marihuanu, jež bude odeslána k chemickému rozboru, který určí přesné množství zakázané látky. Pokud by zjištěné množství THC překročilo stanovenou hranici, bylo by toto převážení marihuany považováno za trestný čin přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu," dodal mluvčí.