Policisté se vydali za podezřelým mužem, který jakmile zjistil, že za ním jedou policisté, snažil se ujet a odbočit na vedlejší cestu. Po pár stech metrech sledování zastavil. „Muž jel v autě sám, a když před zraky policistů vystoupil z auta, začal jim tvrdit, že auto neřídil. Když se ho policisté zeptali, kdo tedy řídil, když nikdo jiný nebyl ani v okolí auta ani v kabině ani v kufru ani pod autem, muž neodpověděl," popsal úsměvný moment policejní mluvčí v Uherském Hradišti Aleš Mergental.

Policisté zjistili, že platný zákaz řízení trvá tomuto pětadvacetiletému cizinci až do letošního července. A co víc, zjistili, že mladík se vracel od soudu, kde se projednávalo jeho spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, kterého se dopustil tím, že letos v lednu řídil přes vyslovený zákaz a byl přitom přistižen právě bojkovickými policisty.

Hlídka mu zakázala pokračovat v jízdě a začala zpracovávat další spis k jeho spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za který mu hrozí až tříleté vězení a zákaz řízení až na deset let. Jedním z řidičů, kteří byli přistiženi při řízení v opilosti, byl čtyřiatřicetiletý muž ze Zlína, kterého bojkovičtí policisté zastavili v noci na úterý v Komni poté, co jej uviděli kličkovat s autem z jednoho pruhu do druhého. Vůz značky VW Polo řídil i přesto, že měl 2,17 promile alkoholu v dechu.

Dalším účastníkem silničního provozu, který kličkoval po celé šíři vozovky, byl cyklista ve Strání. Dvaadvacetiletého muže při jeho cyklistickém šněrování spatřili policisté v pondělí večer. Poté, co jej zastavili, naměřili v jeho dechu 1,57 promile alkoholu. Mladík se přiznal, že těsně před jízdou vypil několik piv. „Za opileckou cyklojízdu mu ze zákona hrozí až dvacet tisíc korun pokuty," uvedl Aleš Mergental.

Ve stavu vylučujícím řízení byl i třicetiletý muž za volantem felicie, kterého v sobotu navečer zastavili dopravní policisté v Hluku. Dechová zkouška na alkohol byla negativní, ale test na drogy hned na silnici prokázal, že muž je pod vlivem látek obsažených v droze pervitin. Vzhledem k tomu, že muž navíc odmítl lékařské vyšetření a za spáchání tohoto dopravního přestupku hrozí vysoká sankce, stejně jako zákaz řízení, kdy vzniklo podezření, že by se muž mohl vyhýbat správnímu řízení, přistoupili policisté k uložení kauce ve výši třiceti tisíc korun. Protože je řidič nezaplatil, policisté zajistili felicii „botičkou" až do doby splacení kauce.