Pak se ale náhle prudce rozjelo a začalo prchat směrem k Jarošovu.

„Policisté se vydali za ujíždějícím autem a snažili se jej předjet a zastavit. Opel jel ale po středu vozovky a kličkoval tak, aby jej policisté nemohli předjet. Rychlost na tachometru dosahovala 160 km/h.," popsal začátek honičky mluvčí policistů v Uherském Hradišti Aleš Mergental. Vzápětí se do pronásledování přidalo další policejní auto. Vzhledem k nebezpečné jízdě však strážci zákona nemohli unikající auto předjet a zastavit.

„V Bílovicích opel odbočil do uliček. Jedna hlídka jela za ním, druhá mu ze znalosti místa nadjela do protisměru. Ujíždějící řidič ovšem nezvládl řízení a při dalším odbočování vlevo narazil s autem do zídky před rodinným domem," pokračoval v popisu případu policejní mluvčí.

Jakmile policisté vyskočili z aut a přiběhli k opelu, řidič se v něm zamkl a snažil se vycouvat. Kola se silně protáčela, ale auto se nehnulo z místa. Jeden z policistů namířil na řidiče služební pistoli a zakřičel: „Policie, jménem zákona okamžitě vystupte z auta!" Na to dal řidič nohu z plynu a odemkl.

„Vystupovat se mu nechtělo, tak jej policisté z auta vytáhli a na zemi mu nasadili pouta. Na sedadle spolujezdce seděla mladá žena, která z auta vystoupila zcela dobrovolně," doplnil Aleš Mergental závěrečné podrobnosti z konce stíhací jízdy. Zadrženým mužem je jednatřicetiletý Hradišťan, jenž má do podzimu vyslovený zákaz řízení.

„Dechová zkouška na alkohol byla negativní, ale zkouška na drogy prokázala přítomnost amfetaminu, který je obsažen v droze pervitin. Řidič se k užití drogy pár hodin před jízdou přiznal. Policisté zjistili, že muž si pervitin vyrábí sám a dává jej také své přítelkyni, kterou vezl při svém divokém ujíždění v autě," sdělil policejní mluvčí další nečekané informace.

Strážci zákona navíc zjistili, že slečna je těhotná, proto ji odvezli na vyšetření do nemocnice. Při prohlídce auta policisté našli dva sáčky s marihuanou. Jakmile se zaměřili na samotný Opel Omega, zjistili, že registrační značky patří úplně jinému autu, jehož majitel krádež značek před několika dny oznamoval.

„Zadržený muž se k jejich krádeži přiznal. Ukradl je proto, aby s nimi kamuflovat to, že opel je kradený a zmizel zhruba před čtrnácti dny z obce na Hodonínsku. Za jakých okolností se auta zadržený zmocnil, je předmětem dalšího objasňování," naznačil Aleš Mergental.

Provinilec putoval do policejní cely. Čelit bude podezření z celé řady trestných činů, počínaje ohrožením pod vlivem návykové látky, mařením výkonu úředního rozhodnutí, nedovolenou výrobou a jiným nakládáním s omamnými a psychotropními látkami a jedy a konče krádeží, za což mu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Kromě toho se muž dopustil několika přestupků v dopravě, za něž mu hrozí desetitisícové pokuty a další zákaz řízení.