„Jelikož předpokládal, že bude dopaden, tak si část cigaret a známek odložil stranou. Nadělal si balíčky s nadepsanou adresou vazební věznice, aby byl v případě polapení vybaven," prozradil Aleš Mergental, mluvčí policie v Uherském Hradišti. Při zadržení už však policisté žádné balíčky nenašli, zloděj je zřejmě již dříve rozbalil a cigarety vykouřil.

Zloděj na začátku července vyloupil trafiku v Uherském Hradišti. Po druhé hodině v noci vypáčil bezpečnostní zámky na vstupních dveřích stánku v ulici Štěpnická. Krádeží cigaret poštovních známek způsobil majiteli škodu přes osmdesát tisíc korun. Poté se ještě pokusil vloupat do prodejny s ovocem, kde vypáčil několik zámků, ale nakonec se dovnitř nedostal.

Policistům se vytrvalým pátráním brzy podařilo zjistit, kdo by měl být podezřelým zlodějem. Ten se ovšem z regionu jakoby „vypařil". Celostátní pátrání slavilo úspěch před několika dny, kdy pachatele zadrželi policisté v Blansku, odkud byl eskortován do Uherského Hradiště.

„Policisté ho vyslechli a prokázali mu zmíněné vloupání. Muž se ke skutku nakonec doznal, ukradené zboží prý prodal neznámým lidem v Brněm" uvedl mluvčí Mergental..

Za spáchání trestného činu krádeže hrozí mladíkovi z Hluku až pět let vězení.