Brzy ale za svůj „odvážný“ kousek vyfasuje spravedlivý trest. V minulých dnech jej totiž zadrželi policisté.

„Zloděj tehdy skočil do felicie, majitelé ho ale uviděli a doběhli k němu. Muž se ale v autě zamknul, nastartoval klíčkem nechaným v zapalování a projel kolem bezmocných majitelů,“ připomněl případ mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Oznámenou událost začali prověřovat bojkovičtí policisté a důsledné policejní pátrání přineslo koncem roku kýžené výsledky. Muži zákony nejprve zjistili, že se muž s ukradeným autem následně pohyboval v Čechách. Pokusil se tam také vybrat peníze z platební karty, která byla v e vozidle, výběr se mu ale nezdařil. O pár dní později se felicie našla nabouraná na Zlínsku.

„Bojkovičtí policisté ze zjištěných informací usoudili, že by se mohlo jednat o jednačtyřice­tiletého muže, který se v regionu pohyboval. Těsně před koncem roku se podezřelého muže podařilo zadržet jejich kroměřížským kolegům,“ poznamenal Mergental.

Hradišťští kriminalisté následně podezřelého muže z Vizovicka vyslechli, a tomu nezbylo nic jiného, než se pod tíhou předložených zajištěných důkazů k činu přiznat. Kriminalisté jej obvinili ze spáchání trestných činů neoprávněné užívání cizí věci a neoprávněné opatření platebního prostředku, za což mu ze zákona hrozí až dva roky vězení.