Série vloupání začala koncem května, kdy pětatřicetiletý poberta za použití síly vnikl do kanceláří firmy v Uherském Hradišti. „Důkladně je prohledal a odcizil zde elektroniku a trezor, včetně cenností v hodnotě téměř třicet tisíc korun,“ přiblížil policejní mluvčí Radomír Šiška.

Ještě týž den v nočních hodinách na jiném místě v Uherském Hradišti vystihl stejný darebák nestřežený okamžik příjezdu zásobovacího vozu a vetřel se do prodejny místního pekařství. „V pekárně se dokonce nechal uzamknout. Odcizil pouze čerstvé pečivo,“ poznamenal Šiška.

Internetové podvody. Ilustrační foto
Naletěla podvodníkům. Místo výhry auta ji obrali o více než čtvrt milionu korun

O pár dní později vnikl zloděj v Kunovicích do neuzamčené kanceláře, kde vzal finanční hotovost z volně odložené peněženky. Bylo v ní šest tisíc korun.

Hned vzápětí však nenechavec narazil. „Díky pohotové akci majitele peněženky a reakci hlídky policie, se nám podařilo podezřelého na místě dopadnout. K uvedeným skutkům se pod tíhou důkazů přiznal,“ doplnil Šiška.

Vulgárním nápisem poničený památník Obrany národa na Zeleném náměstí v Uherském Hradišti; jaro 2023
Dopadli sprejerku, jež poničila kapli v Hradišti. Popsaný památník policie řeší

Policisté zloději kladou za vinu, že krádežemi způsobil škodu téměř padesát tisíc korun a poškozením majetku dalších bezmála třicet tisíc korun. „Zlodějíčkovi již policisté sdělili podezření z trestných činů krádež a poškození cizí věci, za které mu hrozí až dvě léta za mřížemi,“ uzavřel Radomír Šiška.