„Tělo čtyřiatřicetiletého muže z Ostravska našel náhodný svědek, který projížděl ve čtvrtek kolem desáté večer účelovou komunikací, která je v katastru Velkého Ořechova,“ sdělila mluvčí Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje Soňa Svobodová.

Kriminalisté při prvotním ohledání zjistili, že muž zemřel násilnou smrtí.

„Z tohoto důvodu jsme nařídili soudní pitvu, jejíž výsledky budou známy v pondělí,“ vysvětlila mluvčí. Dodala, že s ohledem na vyšetřování nebude policie zatím poskytovat k případu další informace.

„Vyzýváme ale případné svědky, kteří mají jakékoliv informace k tragické události a pohybovali se mezi šestou a desátou hodinou večerní v blízkosti nálezu těla anebo případně viděli pohyb podezřelých vozidel, aby se přihlásili na linku 158 nebo kontaktovali nejbližší policejní služebnu,“ vyzvala mluvčí.

Podle starosty Velkého Ořechova Miroslava Majíčka cestu, na níž se našlo tělo muže, využívají především místní lidé jako zkratku směrem na Zlín.

„Lidé, kteří o ní vědí, ji využívají především pro to, aby se vyhnuli Ořechovu. Kromě nich a polní techniky po ní málokdo jezdí,“ řekl starosta. Z hlavní silnice však je na komunikaci vidět.

O nálezu těla se starosta doslechl v průběhu pátku. „Místní lidé zatím o tom do pátečního večera moc nevěděli,“ prozradil Majíček.

V tomto měsíci jde již o druhou vraždu na Zlínsku. Na začátku října zabil šestadvacetiletý mladík svou babičku z Březůvek na Zlínsku kvůli penězům.

Muž se k seniorce vloupal oknem, které rozbil přinesenou sekerou. Pak šel přímo ke skříňce, kde měla peníze. Protože mu je nechtěla dát, uškrtil ji. Poté ženu udeřil sekerou několikrát do hlavy, vzal jí ze skříně šest tisíc korun a odešel domů. Kriminalistům se tento případ podařilo objasnit již den poté. Muž je nyní ve vazební věznici, kde čeká na soud.

Za vraždu obecně hrozí až patnáctileté vězení.