„Mladý muž si před pěti lety sehnal práci v oblasti investování. Na schůzce se zaměstnavatelem dostal telefon, notebook a hlavně pokyny k práci. Ta spočívala v tom, že bude udržovat kontakt s klienty a informovat je o financích. Dále měl vybírat a předávat peníze jak klientům, tak i zaměstnavateli," uvedla mluvčí uherskohradišťské policie Milena Šabatová.

Situaci komplikuje policii také fakt, že se peníze vybíraly a předávaly bez jakýchkoliv potvrzení, přičemž k předávání docházelo například v autě či restauraci. Do své sítě mladý muž přitom dostal i vlastní přátele a příbuzné, kteří jeho slovům o výhodných investicích uvěřili.

„Někteří si nechali sepsat smlouvu, jiní spoléhali na slovo kamaráda. Ten vybíral statisícové částky a neustále investory přesvědčoval o tom, že jejich peníze se na burze zhodnocují a den jejich vyplacení se blíží. Jenže čas ubíhal a účty byly prázdné," informovala Milena Šabatová.

Mladý muž se pokusil ze situace vyvléct tvrzením, že firma, přes kterou jeho známí investovali, zkrachovala. Když se o případ začali zajímat policisté, muž vypověděl, že mu zaměstnavatel vzal notebook i mobilní telefon.

„Důvodem měla být pouze výměna za kvalitnější. Od té doby svého zaměstnavatele neviděl," doplnila policejní mluvčí. Po podvodné investici zbyli čtyři investoři, kteří přišli o celkem dva a půl milionu korun.