Zlínskou policii kontaktoval jednačtyřicetiletý vrah 25. prosince po 19 hodině večerní. „Sdělil, že po otevření rodinného domku hasiči nalezl v tratolišti krve svého bratra mrtvého. Uvedl dále, že v domku bydlí společně s bratrem a jeho ženou a tu nemůže nalézt,“ informovala mluvčí Jihomoravské správy Policie České republiky Soňa Svobodová.

Nalezený muž byl po smrti a byla na něm nařízena soudní pitva, při níž znalci konstatovali udušení.

Kriminalisté ještě týž večer ohledali místo nálezu mrtvého a zahájili pátrání po švagrové oznamovatele, které pokračovalo i na druhý vánoční svátek.

„Policisté ji nakonec nalezli v septiku s přiklopeným víkem. Po vyproštění těla jednapadesátileté ženy byly patrné známky násilí a byla rovněž nařízena soudní pitva. Jako příčina smrti bylo předběžně stanoveno uškrcení,“ objasnila Svobodová.

Během šetření, které trvalo necelých čtyřiadvacet hodin, se muž, jenž kontaktoval policii, k oběma vraždám sám přiznal.

„Jako důvod uvedl potyčku, která navazovala na jeho oslavu nedávných narozenin a s tím související požití většího množství alkoholu. Pachateli hrozí dvanáct až patnáct let odnětí svobody nebo i výjimečný trest,“ sdělila mluvčí Svobodová.

Zlínští kriminalisté takový případ v regionu nepamatují. Místní občané byli zprávou otřeseni. „Je to hrůza, obzvlášť na Vánoce. Nevěděl jsem o tom,“ nevěřícně kroutil hlavou Jan Bittner z Napajedel.

Informace vyrazila dech i další obyvatelce městečka Libuši Hlívové. „Je to šílené. Je mi z toho špatně. Osobně jsem zastáncem trestu smrti v některých případech,“ prohlásila.

Podle Petra Rozací z Napajedel je případ hodně smutný. „Jsou mezi námi zlí lidé, opravdu. Že se vraždí přes rok, ale i na Vánoce.“