„Mladík, který chtěl z kanceláří ukrást peníze, rozbil okno a protáhl se kolem železné mříže. Nic ale nenašel. Navíc v okamžiku, kdy se prosoukal okenní mříží ven, jej přistihl muž střežící objekty. Zloděj byl potřísněn od krve, protože se pořezal o střepy z okna," popsal mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Přivolaní policisté mladého muže zadrželi a při prohlídce zjistili, že nic neukradl, pouze způsobil škodu rozbitím okna. Při výslechu se mladík přiznal, že přespal na nádraží, neměl peníze a chtěl nějaké ukrást, což se mu nepodařilo.

Z výslechu vyplynulo, že nedělní vloupání nebyla mladíkova jediná kriminální aktivita v poslední době. Večer předtím přišel ke stojanu kol u obchodního domu ve Starém Městě, kleštěmi překonal lankový zámek a na kole za dvanáct tisíc korun odjel pryč.

„Co s kolem udělal, není úplně jasné, ale policisté jej každopádně u něj ani na nádraží nenašli. Jeho příběhu o osudu kola se příliš věřit nedalo," poznamenal policejní mluvčí.

V pondělí dopoledne uherskohradišťští policisté sdělili osmnáctiletému muži z Prostějova podezření ze spáchání trestných činů krádeže, za což může strávit až dva roky za mřížemi.