Tu osmačtyřicetiletý Slavkovjan nabízel k prodeji na internetovém portále.

„V neděli dopoledne mu zavolal slovensky hovořící muž, že by se na ni po poledni přijel podívat. Kupující dorazil ve vozidle značky VW Golf modré barvy se slovenskou SPZ. Kromě něj z vozidla vystoupila i žena s dítětem. Mezitím, co si muž obhlížel motorku, odjela žena s potomkem do nedaleké restaurace,“ sdělila mluvčí policistů v Uherském Hradišti Milena Šabatová tím, že jakmile si zájemce stroj důkladně prohlédl a dokonce se i projel, řekl, že si zajede obhlédnout ještě jednu motorku a do hodiny dá prodávajícímu vědět.

Nato odešel. Kolem třetí hodiny odpoledne se však do Slavkova vrátil a požadoval ještě jednu projížďku.

„Prodávající ho v dobré víře nechal projet po ulici. Co se ale stalo poté, jistě nečekal. Muž na stroji přidal plyn a ujížděl směrem na obec Strání. Bohužel už se nevrátil,“ poznamenala policejní mluvčí.

Majitel zůstal bez peněz i bez motorky a událost oznámil policistům.

„K popisu pachatele uvedl, že byl asi 185 cm vysoké postavy, měl blond vlasy a na obličeji tzv. strniště. Na hlavě měl zimní čepici šedé barvy, oblečen byl do šedé mikiny s kapucí, tmavých maskáčových kalhot a na nohou měl černé tenisky. Na levé straně obličeje v oblasti oka měl jizvu,“ informovala Milena Šabatová.

Zloděj majiteli způsobil škodu za 59 tisíc korun, za což mu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.