Dosáhli tak snížení trestů, protože podle původního rozsudku si měli odsedět až sedm a půl roku.

Soudní jednání zabývající se neoprávněným udělením licencí na dvě solární elektrárny na Chomutovsku, které bratři vlastní, ale nekončí.

"Proces, který právě u Vrchního soudu v Olomouci skončil, považujeme pouze za snahu všemi možnými prostředky postihnout podnikatele, kteří se v roce 2010 dopustili solárního podnikání,“ nechal se slyšet Zdeněk Zemek starší s tím, že se budou bránit u vyšších instancí.

Jednadvacetiletá Hradišťanka Tereza H. chtěla z Pákistánu propašovat devět kilogramů heroinu.
Ježíš, on mě zabije, říká s hlavou v dlaních Češka zadržená v Pákistánu

V kauze jde o licence na solární elektrárny Saša - sun a Zdeněk - sun.

Jejich majitelé měli dostat díky podvodu výhodnější výkupní cenu za solární elektřinu dodanou do veřejné sítě, která platila pro elektrárny s licencí do konce roku 2010.

Obě zařízení získala potřebné licence 31. 12. 2010. Tu jim jiný soud předloni v květnu odebral.

Důvodem byl fakt, že měli licence zíkskat podvodem na základě falešných revizních zpráv. Zemkovi se ale brání, že to bylo jinak.

Guru Jára.
Jedna z nejsledovanějších soudních kauz opět ve Zlíně: případ guru Járy

"Skutečnost, že licence byla udělena až dne 31. 12. 2010, tedy poslední den roku 2010, byla způsobena prodlevami na straně Energeický regulační úřad (ERÚ), který nařídil opakovanou kontrolu obou elektráren právě na tento den. Licence však mohla být zcela oprávněně udělena již dříve," řekl Zdeněk Zemek s tím, že o kontrolu jsme žádali již mnohem dříve.

Podle slov rodiny je rovněž nelogické, aby za nedodělky v hodnotě 30 tisíc korun na miliardovém projektu dostali téměř sedm let vězení.

"Nikoho jsme nepodvedli. Naopak my jsme poškození. Firmy Zdeněk-Sun a Saša-Sun jsou ve stamilionových ztrátách, protože nám operátor trhu neprávem přidělil nižší výkupní cenu vyrobené elektřiny, navzdory tomu, že elektrárna byla dokončena včas a dodávala proud do sítě," podotli bratři Zemkovi.

Osvobozena byla bývalá předsedkyně ERÚ Alena Vitásková, soud naopak potrestal bývalou vedoucí odboru licencí Michaelu Schneidrovou.

Majitel ocelářského holdingu Z-Group steel holding Zdeněk Zemek se zúčastnil tradičního galavečeru fotbalistů ligového Slovácka.
Majitel Slovácka Zemek přiznal, že do klubu vložil už 400 milionů korun