Dvojice už spolu několik měsíců nežije poté, co žena druha vypudila z bytu poté, co jí dělal problémy a společné soužití nebylo rozhodně partnerské.

„Osmadvacetiletý muž si ten večer usmyslil, že chce udělat jakési pořádky. Po rozhovoru v restauraci se žena rozhodla odejít sama domů. Muž ovšem vyšel za ní, nadával jí, chtěl, aby ho vzala k sobě," začal případ popisovat mluvčí policistů v Uherském Hradišti Aleš Mergental.

Žena expartnera odmítala, načež ji on odtrhával od zábradlí, kterého se držela. V jednom okamžiku jí vytrhl klíče a telefon, aby nemohla přivolat pomoc.

„Před domem po ní požadoval sto korun na cigarety, což odmítla. Útočník tedy zvedl ze země žulovou kostku a měl jí vyhrožovat, že jí nebo jejím dětem ublíží.

„Pod touto pohrůžkou dotyčná vytáhla stokorunovou bankovku. Muž jí ale stovku vrátil a požadoval tisíc korun. Když to žena odmítla, chytil ji a mrštil s ní o zem s další výhrůžkou," poznamenal policejní mluvčí.

Napadená žena se pak odebrala domů a přinesla požadovaných tisíc korun, které si dotyčný vzal.

Ihned však poté už ale po ní chtěl deset tisíc korun. Když mu žena řekla, že tolik peněz nemá, mrštil s ní do otevřených dveří domu, které se zavřely. Protože ale měl útočník u sebe její klíče a telefon, dostal se i přes její odpor do domu.

„Po chvíli si usmyslel, že pojedou na benzinku pro cigarety. Vzal klíče od jejího auta a řekl, že bude řídit sám, i když nemá řidičské oprávnění. Ženu ovšem přinutil, ať jede s ním. Ta z obavy o bezpečnost svoji a svých dětí souhlasila, i když jej už prosila, ať ji nechá být," pokračoval Aleš Mergental v popisu agresivního chování Severomoravana.

Ten si posléze na benzince za její peníze koupil cigarety a vrátili se k domu, kde ji přinutil, aby ho vpustila dovnitř, že u ní bude spát. Ačkoliv jej žena prosila, ať odjede, protože ho doma nechce, muž vše ignoroval, šel si lehnout a spal až do rána.

Druhého dne z bytu odešel a napadená šla s bolestmi z odřenin, naraženin a podlitin k lékaři. Od něj pak zamířila na policii. Policisté hned na to podezřelého vyhledali a zadrželi.

Osmadvacetiletý agresor je podezřelý ze spáchání trestných činů vydírání, loupeže, omezování osobní svobody a opakovaného porušování domovní svobody. Za to mu hrozí až deset let za mřížemi. Obviněného propustili na svobodu s tím, že mu státní zástupce zakázal jakýkoliv kontakt a vyhledávání napadané ženy nebo jejích blízkých.

„Při vyšetřování těchto násilných trestných činů vyšlo najevo, že obviněný muž je podezřelý z krádeže peněz a šperků v celkové hodnotě téměř sedmdesáti tisíc korun, které měl postupně ukrást právě napadané ženě, u níž tehdy bydlel," uzavřel policejní mluvčí.