Tento muž na svou matku však nezaútočil poprvé. Násilníka policie vykázala z domu na jaře tohoto roku, kdy zjistila, že muž svou matku opakovaně napadal. Týraná žena se z domu raději odstěhovala, před několika dny se však vrátila domů, kde byl i její syn.

„Při prvním kontaktu se stařence zdálo, že se vše spravilo, ale po několika hodinách došlo ke sporu. Agresivní muž, ovlivněný alkoholem, napadl svou matku a začal jí vulgárně nadávat, bít pěstmi do hlavy a kopat do nohou," popsal týrání mluvčí policistů v Uherském Hradišti Aleš Mergental. Násilník dokonce v jednu chvíli začal svou matku škrtit a vyhrožovat jí zabitím, poté však v útoku přestal a odešel ven.

Žena, která ke svému pohybu potřebuje berle, se ale od svého dítěte dočkala dalšího návalu agresivity.

„Muž k ní přišel, podrazil jí berle a začal ji znovu tlouct, v návalu vzteku jí na závěr na hlavu vysypal mouku a cukr," uvedl Mergental.

Po tomto ataku muž odešel a příbuzní se o ženu postarali. Ta následujícího dne celou věc oznámila na policii, která muže zadržela a umístnila do policejní cely. Muž se při výslechu přiznal k opětovnému napadení své matky.

Sedmačtyřiceti­letého násilníka tak policie obvinila ze spáchání trestných činů nebezpečného vyhrožování a z pokusu o ublížení na zdraví. Muž nyní zůstane ve vazební věznici až do soudního jednání. 

Autor: ANDREA GABRIELOVÁ