„Snad ze zvědavosti mladá žena přikývla na ženinu nabídku a podala jí svou dlaň," uvedl hradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental. Starší korpulentní žena s tmavými vlasy staženými do culíku jí začala předpovídat samé hezké věci týkající se jí samotné i jejích blízkých.

„Poté jí „věštkyně" řekla, ať na svou dlaň položí bankovku. Mladá žena měla v peněžence jedině pětistovku, kterou položila na otevřenou dlaň," popsal mluvčí. Tu držela v ruce věštkyně. Následovala „věštba" ne moc příjemných věcí, které ovšem končily dobře. V tom „věštkyně" vzala bankovku, strčila si ji do kapsy a řekla, že ji dá do pokladničky v kostele a začala odcházet.

Mladá žena jí opakovaně říkala, ať jí peníze vrátí, ale neznámá žena odcházela pryč. Okradená žena ji ještě chvíli sledovala, jak oslovuje další lidi a nasedá do auta, kterým odjela pryč. Poté zavolala na linku 158 a celou událost popsala policistům.

Hlídka uherskobrodských policistů vyjela na místo, kde od mladé ženy zjistila detaily krádeže. „Už na druhý den se policistům podařilo vyhledat a do policejní kanceláře v Uherském Brodě dostat starší ženu, která se ke skutku přiznala," informoval Aleš Mergental.

Dokonce policistům předala pětistovku, kterou vzala z dlaně důvěřivé ženy. Sedmašedesátileté ženě z Frýdku-
-Místku, která se po regionu pohybovala se svým známým ve starší stříbrné felicii s ostravskou registrační značkou, policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádež. Za spáchání tohoto trestného činu zákon ukládá trest až dvouletého vězení. ⋌(poh)